CHP’li Özgür Özel: 15 Temmuz kanlı darbe girişimiydi

 CHP  Grup Başkanvekili  Özgür  Özel , Genel Başkan'ı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  15 Temmuz  için sarfettiği "kontrollü darbe" sözlerinin zıttı açıklamada bulundu. Özel , bütün

haber7
0

FETÖ nün  15 Temmuz   darbe  girişimi gecesi Meclis Genel Kurulunda olan  CHP  Grup Başkanvekili Özgür  Özel  , FETÖ nün  15 Temmuz  hain  darbe  girişimi gecesi yaşadıklarını ve sonraki süreci değerlendirdi.

14  Temmuz  GÜNÜ VEKİLLERİN ÇOĞU ANKARA DAN AYRILDI

"15  Temmuz  gecesi neden Mecliste az milletvekili vardı?" sorusunun hep sorulduğunu anımsatan  Özel  , 14  Temmuz  Perşembe günü Meclis Genel Kurulunun kapandığını , milletvekillerinin çoğunun da Ankara dan ayrıldığını söyledi.

Özel , kendisinin nöbetçi grup başkanvekili olduğunu , hafta sonu da hayırlı bir iş için Bursa ya gideceğini , bu nedenle Ankara da bulunduğunu anlattı.

Bir  darbe  girişimi olduğu anlaşılınca , Ankara daki milletvekillerinin Genel Merkeze çağrıldığını ,15 kişi olduklarını belirten  Özel  , durumu kısaca değerlendirdikten sonra "Meclisi açmamız , sahip çıkmamız lazım" kararı aldıklarını ifade etti.

Özel , bunu diğer partilerle hızla görüştüklerini , tüm partiler ve dönemin Meclis Başkanı İsmail Kahraman ın çok olumlu baktığını ve Meclise gelerek , Meclisi açtıklarını anımsattı.

"MECLİS KENDİNİ HEDEF YAPTI"

Özel , sözlerini şöyle sürdürdü:

"Meclis o gün demokrasiye sahip çıkarken ne yaptı? Kendi hedef değildi çünkü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =