Kanalizasyon çukuruna düşen minik Salih'in ölümüne soruşturma

Ankara'da semt pazarında yaşanan ve yürekleri dağlayan olayda ihmal şüphesiyle harekete geçildi. 6 yaşındaki Suriyeli Salih'in  ölümüne  neden olan  kanalizasyon  kuyusuyla ilgili  soruşturma  başlatıldı.

haber7
0

Ankara Mamak Derbent Mahallesi’nde kurulan semt pazarında meydana gelen ve yürekleri dağlayan olayda ihmal bulunup bulunmadığı konusunda harekete geçildi. Pazar yerine annesiyle birlikte gelen 6 yaşındaki Suriyeli  Salih  Alşeyhhüseyin’in ölümüne neden olan  kanalizasyon  kuyusuyla ile ilgili  soruşturma  başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı , Ankara Su ve  kanalizasyon  İdaresi’nden (ASKİ) bilgi istedi. 

 

 

Kapak takıldı

Suriyeli çocuğun düştüğü ASKİ’ye ait kanalın kapağının neden açık olduğu konusunu ve sorumlularının tespit edilmesini isteyen Savcılık , isimlerin 3 gün içerisinde bildirilmesini talep etti.  minik  Salih’in ölümüne neden olan  kanalizasyon  kuyusuna olaydan sonra ASKİ tarafından yeni kapak takıldı. Mahalle muhtarı Şeref Sipahi , mahallede bu sorunun sık sık yaşandığını belirterek , “Normalde pazar yerimiz ayaküstü olduğu için kapak olmaması mümkün değil. Fakat bu Salı günleri pazar kurulduktan sonra gerek pazarcı tezgâhları toplanırken , gerekse hurdacılar bunu sık sık yapıyorlar , kapakları alıyorlar. O gün belki farkına varılmamış olabiliyor; ama ertesi gün biz veya duyarlı bir vatandaşın talebi ile kapak konuyordu. O gün kapak vardı; çünkü olmaması mümkün değil , pazarın içi. Yani binlerce kişi orada yürüyor. Maalesef böyle bir olay yaşandı” ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =