İslam karşıtı İngilize hapis cezası

 İslam   karşıtı  aşırı sağcı İngiliz Savunma Ligi'nin (EDL) eski Başkanı  Tommy Robinson  9 ay  hapis  cezasına çarptırıldı.

haber7
0

Kararı mahkeme önünde bekleyen Robinson destekçileri hükmün açıklanmasının ardından polise cam ve plastik şişe fırlattı. Zaman zaman gerginliğin yaşandığı gösteri sırasında polis bir Robinson destekçisini gözaltına aldı.

İslam  karşıtı  aşırı sağcı İngiliz Savunma Ligi nin (EDL) eski Başkanı  Tommy Robinson  a mahkemeye hakaretten 9 ay  hapis   cezası  verildi.

Başkent  Londra  daki duruşmada Robinson , hakkında yayın yasağı bulunan bir davada yargılanan azınlık mensubu sanıkların kimlik bilgilerini paylaşmaktan suçlu bulundu. Hakim , gerçek adı Stephen Yaxley-Lennon olan Robinson a 9 ay  hapis   cezası  verdi.

Daha önce yattığı süre göz önüne alınarak  cezası  19 haftaya düşürülen aşırı sağcı İngiliz , bu sürenin yarısını yattıktan sonra serbest kalabilecek.

Kararı mahkeme önünde bekleyen Robinson destekçileri , hükmün açıklanmasının ardından polise cam ve plastik şişe fırlattı. Daha sonra parlamentoya kadar yürüyen grup , bir süre yolu trafiğe kapattı.

Zaman zaman gerginliğin yaşandığı gösteri sırasında polis bir Robinson destekçisini gözaltına aldı. Polise tepki gösteren diğer protestocular , gözaltına alınan kişinin konulduğu aracın hareket etmesini önlemek için yere oturdu.

Sık sık "Tommy i serbest bırakın" şeklinde sloganın atıldığı gösteride , İsrail bayrağının da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =