HDP'den CHP ve İP'e çağrı: İttifakımız sürsün

 HDP  Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: "Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı , o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım&

haber7
0

31 Mart seçimlerinde PKK nın siyasi uzantısı  HDP   CHP  ve İP le ittifak yapmıştı.  HDP  şimdi de bu ittifakın sürekli hale gelmesini isteyerek iki partiye de çağrı yaptı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı  Sezai Temelli  , "Nasıl ki 31 Mart a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı , o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." dedi. 

 CHP VE İP E ÇAĞRI YAPTI: ORTAKLIĞIMIZ SÜRSÜN

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi ndeki Marmara Bölge Örgütlenme Konferansı nda konuşan Temelli , 31 Mart ta güçlü bir strateji ortaya koyarak barış ve demokrasi yolunun açılmasına vesile olduklarını söyledi. 

Türkiye de büyük bir adalet mücadelesini hayata geçirmek gerektiğini belirten Temelli , "Seçim zamanları ortaya çıkan , sadece seçim sandıklarında buluşan mücadeleyi gelin sürekli hale getirelim , gelin demokrasi ittifakında buluşalım. Nasıl ki 31 Mart a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı , o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." diye konuştu. 

HDP VE İP ARASINDAKİ ORTAKLIK DEŞİFRE OLMUŞTU

Geçen hafta Meclis te  HDP  li Fatma Kurtulan , İP sıralarına dönerek "Siz PKK lı ve  HDP  li ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =