Kan ağlayan genç Türkiye’den yardım bekliyor

Irak'ın  Duhok  kentine bağlı Berdereş ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki Mahmud Behçet , iki ay önce nadir rastlanan göz ve kulak kanaması rahatsızlığına yakalandı.

haber7
0

Hastalığıyla ilgili Anadolu Ajansı muhabirine konuşan Behçet , son iki aydır gözyaşı yerine  Kan  ağladığını ve kulağından da bilinmeyen bir nedenle kan geldiğini söyledi.

Ülkedeki birçok hastaneye tedavi umuduyla başvurduğunu dile getiren Behçet , yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "İki aydır göz ve kulağımda kanama oluyor ancak hiçbir kesik yara izi yok. Hastalığa yakalandığım günden itibaren  Duhok  ve Musul kentlerinde başvurduğum doktorlar çare bulamadı. Şu anda hastalığım giderek artıyor. Kan ağladığım zaman derim kendiliğinden hareket ediyor. Ne beni muayene eden doktorlar ne de ben hastalığımın ne olduğunu biliyoruz."

AĞLARKEN KENDİNDEN GEÇİYOR

Behçet’in amcası Emcet Abdurrahman da yeğeninin hastalığı nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını ifade ederek , "Behçet  Kan  ağladığı zaman kendinden geçiyor" dedi.

Kan  ağlayan  Behçet’in ağabeyi Azad Behçet de kardeşinin tedavi edilmesi için  yardım  çağrısında bulundu.

Ağabey Behçet , "Bu hastalığa o kadar az rastlanıyor ki buradaki doktorlar bile şaşırıyor ve ne olduğunu bilmiyor. Şu ana kadar 50 kez muayene oldu. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi hükümeti ile  Türkiye  hükümetinden kardeşimin hastalığının teşhisi ve tedavi altına alınması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =