Türk devi 1.4 milyar liraya Japonlara satıldı

Türkiye'nin en büyük  Boya  üreticilerinden  Filli  Boya'nın Japon Nippon Paint Holdnigs satışında bedel açıklandı. Nippon , Betek  Boya  ve iştraklerine ait hisseleri 1.4 milyar liraya satın aldı.

haber7
0

Japonya merkezli Nippon Paint Holdnigs  Filli   Boya  markasını da barındıran dekoratif  Boya  ve yalıtım sistemler şirketi Betek  Boya  ve iştiraklerine ait hasselerin alımını tamamladığını açıkladı.

 

 

İşlemin finansal danışmanlığını yürüten Ünlü&Co 26 Nisan da yaptığı açıklamada Betek  Boya  ve iştiraklerine ait hasselerin Nippon Paint Holdngs e devir sözleşmesin imzalandığını açıklanmıştı.

SERMAYE ARTIRIMI YAPILACAK

 

 

Nippon da yapılan açıklamaya göre Betek  Boya  ve iştiraklerine ait hasselerin toplam satın alma bedel 1.4  milyar  TL , olurken , şirkten borçlarını da içeren işletme değer (enterpirse value) se 2.39  milyar  TL olarak belirlendi. İşlemin tamamlanmasından ve uygun prosedürlerin izlenmesinden sonra , Nippon , mevcut borcun yenden finanse edilmesi amacıyla Betek  Boya  ya sermaye artırımı sağlayacak. 

 

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =