Mustafa Sarsılmaz şebekesi! FETÖ üniversitesinde görüntülenmişti

FETÖ firarisi ve 8. Cumhurbaşkanı merhum Özal’ın ölümündeki şüpheli doktor  Mustafa   Sarsılmaz  , 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminin hemen ardından ABD'ye kaçtı.

haber7
0

15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişiminin hemen ardından  ABD  ye kaçan FETÖ firarisi  Mustafa   Sarsılmaz  , 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın ölümündeki şüpheli doktor olarak biliniyor.

FETÖ nün  ABD  deki yapılanması içinde dikkati çeken isimlerden biri de 15 Temmuz un ardından ilk kez geçen yıl AA tarafından görüntülenen  Mustafa   Sarsılmaz  oldu.

Uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde örgüt üyeliğini gizleyerek yükselen ve 15 Temmuz un hemen ardından  ABD  ye kaçan  Sarsılmaz  , merhum Özal a ölümündeki önce son işlemi yapan doktor olarak tanındı.

Özal ın ölümüyle ilgili üzerindeki şüpheleri gideremeyen  Sarsılmaz  , 2016 da geldiği  ABD  de , örgüte bağlı Virginia daki Virginia International University (VIU) bünyesinde çalışırken ilk kez görüntülendi.

EMEKLİ OLUNCA  FETÖ  OKULUNA GEÇTİ

1986’da elebaşı Gülen le aynı araçtan çıkan  Sarsılmaz  ,  TSK  den emekli olduktan sonra 2010 da İzmir’de kurulan FETÖ’ye ait Şifa Üniversitesine geçti. 2016 da kapatılan üniversitede değişik kademelerde görevler yapan  Sarsılmaz  , son olarak rektör yardımcılığını üstlendi.

İzmir de  FETÖ  ye yönelik yürütülen Askeri Casusluk Davası kumpasıyla ilgili soruşturma kapsamında aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan  Sarsılmaz  , 15 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =