Türkiye'de bu ismi bir tek o taşıyor

Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşayan  Kaşmen  Akpınar , Türkiye’de bu ismin taşıyan  tek  kişi olduğunu söyledi. Babasına neden böyle bir  isim  koyduğunu soran Akpınar , herhangi bir cevap alamamış.

haber7
0

Dünya  Nüfus  Günü olarak kutlanan bugün de Kaşmen Akpınar , sosyal medya başta olmak üzere her yerde araştırdığını ve hiçbir şekilde bu isme kendisi dışında rastlanmadığını belirtti. Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşayan ve 7 çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olan 21 yaşındaki Kaşmen Akpınar , babasına ölmeden önce böyle bir  ismi  niçin koyduğunu sorduğunu fakat babasının neden böyle bir  isim  verdiğini kendisine söylemediğini söyledi. 

 

 

Kaşmen Akpınar isminde bir başkasını bulamadığı gibi isminin anlamında bulamadığını anlatarak , “İsmimin anlamını çok merak ediyorum. İlk defa öğrenenler telaffuz zorluğu çekiyor. İsmimi Kaşmer veya Kaşmir gibi yanlış telaffuz edenlere kızıyorum” dedi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =