7 günlük tercih dönemine 13 önemli tavsiye

ÖSYM'nin 18 Temmuz'da  YKS  sınav sonuçlarını açıklamasının ardından 23 Temmuz’da  tercih  sisteminin açılacağını ve adayları 7  günlük  bir  tercih  süresinin beklediğini belirten Beykoz Ü

haber7
0

Ön hazırlık yapmanın ve uzmanlardan destek almanın önemine değinen Şentürk , "Tercih havuzu oluşturduktan sonra puanına , başarı sırasına bakmadan en çok istenilen bölüme göre liste oluşturulmalı" dedi.

Bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 1. Oturumu olan "Temel Yeterlilik Testi ne (TYT) 2 milyon 515 bin 91 , 2. oturumu olan Alan Yeterlilik Testi ne (AYT) 2 milyon 24 bin 596 aday girdi. Heyecanla beklenen  YKS  sonuçları  18 Temmuz  da açıklanacak. Sınav puanlarını öğrenen üniversite adayı binlerce genç 23 - 29 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecek. Bu yıl adayların devlet ve vakıf üniversitelerinde yerleşebileceği önlisans programlarında 505 bin 517 , lisans programlarında 471 bin 291 kontenjan bulunuyor.

Beykoz Üniversitesi Genel Sekreteri M. Murat Şentürk , bu yıl adayları 7 günlük bir  tercih  süresinin beklediğini belirterek  tercih  yapacak adaylara önemli tavsiyelerde bulundu:  

* Puanlar 18 Temmuz’da açıklanacak. Adayların , tercihlerini tamamlamaları için 7’si ÖSYM’nin  tercih  sisteminin açık olduğu günler olmak üzere toplam 12 günleri olacak. Bu sebeple titiz bir ön hazırlık yapmaları ve 29 Temmuz gece yarısına dek tercihlerini ÖSYM’ye bildirmeleri şart. * Bir mühendisle bir doktorun nasıl başka yaşamlar sürdürdüklerini unutmamak gerek. Adaylar , ilgi ve yeteneklerine uygun bir meslek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =