34 ev tahliye edildi! Söndürülemiyor

Dalaman'da çıkan ve Fethiye ilçesine kadar yayılan yangına müdahale sürüyor.  Muğla  Valisi Esengül Civelek , 'Vatandaşlarımızın can güvenliği için tedbir amaçlı iki mahallede 34 haneyi

haber7
0

Muğla nın Dalaman ilçesinde çıkan yangını söndürme çalışmaları gece de devam ediyor.

 

 

Karacaağaç Mahalle Mezarlığı na yakın ormanlık alanda öğleden sonra henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına 20 ye yakın helikopterle havadan , 77 arazöz ve 426  yangın  söndürme işçisiyle karadan müdahale edildi.

Yangına müdahale için çevre ilçelerin yanı sıra Ankara , Eskişehir , Balıkesir , Bursa , Konya , Kütahya , Antalya , İzmir , Denizli ve Aydın’dan ekipler bölgeye yönlendirildi.

 

 

Yangın bölgesinde oluşturulan kriz merkezinde çalışmaları yöneten  Muğla  Valisi Esengül Civelek , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Dalaman ilçesinde öğle saatlerinde başlayan yangına hava kararıncaya kadar 20 ye yakın helikopterle müdahale edildiğini söyledi.

Havanın kararmasıyla birlikte yakın il ve ilçelerden gelen arazöz ve  orman   yangın  söndürme işçilerinin karadan müdahaleyi aralıksız sürdürdüklerini belirten Civelek , "Orman Genel Müdürlüğü personeli ve tüm kurumların katılımıyla bölgede bir kriz merkezi oluşturduk ve  yangın  mahalinde çalışmaları yönetiyoruz. Bölgede rüzgar etkili oluyor. Bu nedenle ekipler söndürme çalışmalarında güçlük çekiyor." dedi.

Yangının devam ettiği alanda can ve mal kaybı yaşanmadığını vurgulayan Civelek , "Vatandaşlarımızın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =