Bakan Ersoy açıkladı: '4 bine yakın işçi alınacak'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri  Ersoy  yaptığı açıklamada '4  bine   yakın  işçi alımı gerçekleştireceğiz. Ortalama 600’e  yakın  arkeolog , 250 civarında da sanat tarihçisi istihdamı yapacağız.

haber7
0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri  Ersoy  , bir televizyon kanalının canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bakan  Ersoy  , Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının 2023 için belirlenen 65 milyar dolar turizm geliri ve 75 milyon turist hedefini yakalamak amacıyla kurulan bir yapı olduğunu belirtti.

Türkiye turizminde markalaşma ve tanıtımı ön plana almak istediklerini kaydeden  Ersoy  , ajansın özel sektör ve Bakanlık temsilcilerinden oluşan bir yönetim kurulu ile yönetileceğini söyledi.

Yönetim Kurulunun sektörden sağlayacağı kaynağı nereye harcayacağına kendisinin karar vereceğini bildiren  Ersoy  , "Yönetim Kurulu 13 kişiden oluşuyor.  Bakan  ,  Bakan  yardımcısı ve Tanıtma Genel Müdürü , THY Yönetim Kurulu Başkanı , 2 havalimanı grubu var , İGA ve TAV grubu. Bu iki ciro olarak büyük liman işletmecisinin dönüşümlü olarak görev yapmasını istiyoruz. Böylece 5 üye oluyor. Acentacıları temsilen , seyahat acentaları arasından oylamayla bir temsilci atamak istiyoruz." dedi.

Türkiye nin 7 bölgesinden turizm işletmeli belgeli tesisleri arasından oylamayla seçilecek adayların da ajansta yer almasını istediklerini belirten  Bakan   Ersoy  , ajansın eğitim , sağlık turizmi gibi önemli tanıtım gerektiren konuları masaya yatıracağını ifade etti. 

Ersoy , "Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =