Kendisini öldüresiye döven kocasını mahkemede savundu

Eskişehir’de kocası tarafında  öldüresiye  dövülen kadın , ablaları tarafından açılan davanın duruşmasında  kocasını  ablalarına karşı savunması duruşmaya katılan herkesi şaşırttı.

haber7
0

Eskişehir’de 1 Şubat 2019 tarihinde meydana gelen olayda , kocası Sercan A. , tarafından kemer , kürek ve kavanoz ile feci şekilde darp edilen ve bu sırada 5 aylık hamile olan Nezaket A. , hayati tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle uzun süre hastanede tedavi altına alınmıştı.

Olay sonrasında Sercan A. ,  polis  ekipleri tarafından yakalamış , ardında çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Sercan A. hakkında Nezaket A.’nın ablaları Rahmine Taş , Yasemin Törü tarafından da kendilerine ‘Tehdit ve hakaret’ edildiği gerekçesiyle dava açılmıştı. Eskişehir 6’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmaya eşini dövdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık Sercan A. , darp edilen Nezaket A. ile ablaları katıldı. Duruşmada konuşa sanık Sercan Alır , üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi. Sercan A. , duruşmadaki ifadesinde , “Telefon görüşmesi sırasından  Tehdit   hakaret  etmedim. Eşimin ablaları ilk önce telefonda bana  hakaret  etti. Ben suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.KENDİSİNİ DARP EDEN KOCASINI KORUDUŞiddete maruz kalan Nezaket A. ise duruşmada verdiği ifadede herkesi şaşırttı. Hakimin sorusu üzerine ‘maalesef bunlar benim ablalarım’ diyen Nezaket A. , şunları söyledi: “Bahsi geçen telefon konuşmaları yanımda gerçekleşti. Telefonun hoparlörü açıktı. Önce Yasemin ablam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =