Emekli başkomiser Edirne'ye 400 ağaç dikti

Edirne'de yaşayan  Emekli   başkomiser  Hüseyin Önder , Kocasinan Mahallesi'nde oturduğu sitenin bahçesi ile mahalledeki boş arazilere bugüne kadar 400'e yakın ağaç dikip yetiştirdi.

haber7
0

Yaklaşık 12 yıl önce başladığı meyve ağaçları ile memleketi olan Giresun dan getirip , diktiği fındık fidanı da ürün verdi. Önder , "Ben çevreyi , ağaçları meyveyi sevip yetiştirmesini seven bir insanım. Diktiğim fidanların aşılarını kendim yaptım ve büyüyen meyve ağaçları da ürünler verdi" dedi.

Edirne de emniyet teşkilatından 2004 yılında  Emekli  olan ve kente yerleşen  başkomiser Hüseyin Önder , yaşadığı Kocasinan Mahallesi ni adeta meyve ağaçları ile donatıp , küçük bir ormanlık alan yarattı. Bir siteden daire aldıktan sonra yaşadığı bölgenin yeşil olmadığını gören Önder , kendi imkanları ile topladığı çeşitli meyve fidanlarını sitesinin bahçesi ile mahallede boş bulduğu alanlara dikti.  12 yılda yaklaşık  400  fidan diken Önder , site bahçesi ve mahallesini yeşile bürüdü. Ağaçlardan yetişen meyveleri ise site sakinleri ile mahallede yaşayanlar toplayıp , yiyor. Önder , günün büyük bölümünü , ağaçların bakımı ile geçirirken , sulamalarını da ihmal etmiyor.

Emekli olduktan sonra oturduğu siteden daire aldığı için pişman olduğunu anlatan Önder , "O günden bugüne burada yaptığım çalışmada  400  adet  ağaç  diktim. Burada her türlü  ağaç  var. Bir nevi botanik bahçesine çevirdim burayı. Çam , çeşitli ağaçlarından çınar , defne , kiraz , ceviz , ıhlamur , fındık ve saymadık ama yaklaşık 25 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =