Adana'da bu operasyon ilk kez yapıldı: Gözaltılar var

 Adana  polisi ilk  kez  , görevde olan polislere yönelik ankesörlü telefonla ardışık bir şekilde FETÖ'nün mahrem imamlar tarafından arandıkları iddiasıyla  operasyon  yaptı.

haber7
0

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü  FETÖ  soruşturması kapsamında  Adana  merkezli 8 il de çoğu görevde olan 12 polis hakkında  gözaltı  kararı verildi.  Adana  Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda 8 ilde şafak vakti  operasyon  başlattı.

Yapılan operasyonlarda çoğu zanlı gözaltına alındı. Zanlıların ise 15 Temmuz darbe girişiminden sonra  FETÖ  nün asker yapılanması gibi mahrem imamlar tarafından ankesörlü telefonlarla aranarak örgüt ile irtibata geçtikleri ileri sürüldü. Zanlıların mahrem imamlar tarafından ardışık bir şekilde arandığı öne sürüldü. Gözaltına alınan zanlılar emniyete getirilerek sorguya alındı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =