Kayseri'de tarihi handa yangın

Kayseri'de  tarihi  Kapalı Çarşı'nın içinde yer alan 295 yıllık Vezir Hanı'nda  yangın  çıktı. Vali Günaydın yangınla ilgili yaptığı açıklamada , "Müdahalenin hızlı olması neticesinde

haber7
0

Kayseri de  tarihi  Kapalı Çarşı nın içinde yer alan ve restorasyon çalışmalarından dolayı kapalı olan 295 yıllık  Vezir Hanı  nda çıkan  yangın  söndürüldü.

 

 

Camikebir Mahallesi ndeki Kapalı Çarşı nın bölümlerinden olan  Vezir Hanı  nda , henüz belirlenemeyen nedenle  yangın  çıktı. Restorasyon çalışmasından dolayı bir süre önce boşaltılan  handa  kerestelerin tutuşmasıyla başlayan yangında , ahşap iskele de yandı. 

Kısa sürede müdahalede bulunan itfaiye ekipleri yangını büyümeden söndürdü.

Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından 1724 yılında yaptırılan , yüncülerin ve dericilerin yer aldığı handaki yangının ardından Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç , olay yerinde incelemede bulundu. 

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Vali Günaydın , büyük bir yangının önüne geçildiğini söyledi.

İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle Kapalı Çarşı ya sıçrayabilecek büyük bir yangının önlendiğini ifade eden Günaydın , şunları kaydetti:

"Yangının çıkış sebebine yönelik çalışmalar devam ediyor. Muhtemelen iskelenin yanından çıkan bir yangından söz ediyor görevli arkadaşlarımız. Müdahalenin hızlı olması neticesinde duvarların çökme riski ortadan kalkmıştır. Çok şükür bir can kaybımız yok. Kullanılmayan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =