Trump, Suudi Arabistan'ın ilk kadın büyükelçisini kabul etti!

 ABD  Başkanı Donald  Trump  ,  Suudi  Arabistan'ın ilk  kadın  büyükelçisi  Prenses Rima  Bint Bender'i dün Beyaz Saray'da  kabul  etti.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  ,  Suudi   Arabistan  ın ilk  kadın  büyükelçisi  Prenses Rima  Bint Bender ı dün  kabul  etti.  Beyaz Saray  da gerçekleşen kabulde  Prenses Rima  ,  Suudi   Arabistan  büyükelçisi olarak  Trump  a güven mektubunu sundu.

Prenses Rima Twitter hesabından yaptığı açıklamada , iki ülkenin bölgesel ve küresel düzeyde tüm güçlüklerin üstesinden geldiğini ,  Suudi   Arabistan  Krallığı ile  ABD  arasındaki ortak güvenin iki ülkenin çıkarları için şart olduğunu ifade etti.

Prenses Rima paylaşımında , "Bugün  Suudi   Arabistan  Büyükelçisi olarak  Trump  a güven mektubunu sundum. Ülkemin ve vatandaşlarının çıkarlarına hizmet etmek ve stratejik ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla her türlü çabayı göstermek için Tanrı nın yardımı ile çalışacağım" ifadelerini kullandı.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =