TOKİ'den Eskişehir Millet Bahçesi açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut ,  Eskişehir   Millet   Bahçesi  Projesi'nde hiçbir aşamada yapılaşma planlanmadığını belirterek , "Eskişehirli vatandaşlarımızı d

haber7
0

Bulut ,  Eskişehir  de yürütülen  Millet  Bahçesi Projesi nin yapılaşmayı artıracağına yönelik iddialarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Son günlerde bazı basın yayın organları tarafından ,  Eskişehir  de hayata geçirilecek  Millet  bahçesiyle ilgili gerçek dışı bilgilerin servis edildiğini anlatan Bulut , "Eskişehir  Millet  Bahçesi ile ilgili ne ihale hazırlık aşamasında ne de sonrasında kesinlikle yapılaşma planlanmadı. Projeyle Eskişehirli vatandaşlarımızı daha çok yeşille ve oksijenle buluşturacağız." diye konuştu.

Millet bahçesinin inşa edileceği alanda vatandaşların bilgilenmesi amacıyla proje görsellerinin sergilendiğini belirten Bulut , "Vatandaşlarımız görselleri buradan görebilir." ifadesini kullandı.

Bulut , askı sürecinin başlatılması için projenin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gönderildiğini söyledi.

Projenin toplam 56 bin 448 metrekarede yapılacağını bildiren Bulut , "İmar Kanunu na göre  Millet  bahçelerinde toplam alanın yüzde 5 ine kadar yapılaşmaya izin verilmesine rağmen bu oran  Eskişehir   Millet  Bahçesi için yüzde 5 seviyesinin çok altında , yaklaşık yüzde 1 ,58 seviyesindedir.  Eskişehir   Millet  Bahçesi nde yapılaşma minimum seviyede." dedi.

Millet bahçelerinin temel prensibinin vatandaşların daha çok yeşille ve oksijenle buluşmasını sağlamak olduğunu belirten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =