Muğla'da dev operasyon: Değeri tam 50 milyon TL

Deniz yoluyla Muğla'dan Türkiye'ye sokulmak istenen , piyasa  Değeri  yaklaşık 50  milyon  lira olan 1 ,5 ton  uyuşturucu  madde ele geçirildi. Operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı.

haber7
0

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü , Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , yapılan takip ve analiz çalışmaları sonucunda suç örgütü lideri A.A’nın yurtdışından yüklü miktarda getireceği  uyuşturucu  maddeyi Milas ilçesindeki bir koydan iç piyasaya dağıtmayı planladığını tespit etti.

Balkan ülkelerinden deniz yoluyla taşınan uyuşturucunun , Milas ilçesi Haydar Koyu yanında bulunan küçük bir koydan teslimatının yapılacağının belirlenmesi üzerine ,  operasyon  düzenlendi. Denizden Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı , havadan Havacılık Daire Başkanlığı araçları ve karadan da takviye olarak katılan Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve istihbarat unsurlarıyla beraber deniz yoluyla gelen zodiac botun sahile ulaşmasıyla birlikte eş zamanlı olarak operasyona başlatıldı.

Operasyon kapsamında yaklaşık olarak 1 ,5 ton skunk maddesi ele geçirildi. Piyasa  Değeri  yaklaşık 50  milyon  TL olan  uyuşturucu  maddeyi getiren suç örgütü lideri dahil 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =