Başkan Şahin'den Japon turist atağı

 Gaziantep  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma  Şahin  , Japonya gezisi sonrası değerlendirmelerde bulundu.

haber7
0

Gezinin başarılı geçtiğini belirten  Şahin  , turizm açısından önemli çalışmalar yapıldığını belirterek “Daha çok  Japon  turisti , Gaziantep’e getirebilmek için seyahat acentalarıyla olumlu görüşmelerimiz oldu. Yapılması gereken çalışmaları olgunlaştırdık” dedi.

Japonya gezisi sonrası yapılan projeleri incelemek için sahaya çıkan Büyükşehir Belediye başkanı Fatma  Şahin  , hafta sonunu yoğun geçirdi. Alleben Göleti , Erikçe Piknik Alanı ve Kuzey Antep Yolu Viyadüğü’nde teknik ekibiyle gezdi , gelinen aşamalar ve yapılanlar hakkında bilgi aldı.

Japonya’da 5 gün süren gezisi hakkında açıklamada bulunan  Şahin  , “Hem Japonya’nın kalkınma ajansı Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA)’dan hibe şeklinde aldığımız destekleri anlatmak , bundan sonraki yapacağımız akıllı şehirler , sosyal konutlar , enerji , ulaşımla ilgili projelerde yapılacak çalışmaları göstermek için gittik. Japonya gezisi çok başarılı geçti. 3 şehirde hem belediye başkanlarıyla , hem oradaki kalkınma ajansının başkanlarıyla hem de özel sektörle , özellikle Panasonic gibi  Japon  devleriyle görüşme fırsatımız oldu. Bizim açımızdan da güzel bir çalışma oldu. Daha çok  Japon  turisti , Gaziantep’e getirebilmek için seyahat acentalarıyla başarılı görüşmelerimiz oldu. Yapılması gereken çalışmaları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =