THY'nin rüya uçağı, Trabzon'a uçtu

Türk Hava Yolları(THY) , şehit Eren Bülbül anısına ‘Maçka’ ismini verdiği Boeing 787-9 tipi Dreamliner uçağıyla ilk seferini Trabzon’a gerçekleştirdi.

haber7
0

Bayrak taşıyıcı  havayolu şirketi   Türk Hava Yolları  , 2017 yılının son döneminde Boeing ile 25’i kesin , 5’i opsiyonlu olmak üzere 878-9 Dreamliner tipi uçak siparişi için masaya oturmuş , bu kapsamda verilen siparişin ilkini geçtiğimiz 26 Haziran’da filosuna katmıştı. Törenle İstanbul Havalimanı’nda karşılanan ilk Dreamliner uçak , bugün ise ilk seferini Trabzon’a düzenlendi.

 

ŞEHİT EREN BÜLBÜL ANISINA İLK TARİFELİ UÇUŞ TRABZON’A

‘Rüya’ uçak olarak adlandırılan Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçağın  THY  bünyesinde ilk olmasının yanı sıra özel bir anlamı daha bulunuyor.  THY  tarafından sosyal medyada başlatılan ‘Yeni uçağımızın ismi ne olsun?’ isimli kampanyaya kullanıcıların yoğun ilgisi doğrultusunda , 2017 yılında Trabzon’da güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Eren Bülbül’ün memleketi ‘Maçka’ ismi verilmişti. Bunun yanı sıra  THY  , Dreamliner’ın ilk seferini de şehit Eren Bülbül anısına bugün Trabzon’a gerçekleştirdi. TK4900 sefer sayılı uçak , saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’ndan Trabzon’a gitmek üzere 300 yolcusuyla havalandı.

 

Dreamliner in ilk uçuşuna katılan bir yolcu , "Şehidimiz Eren Bülbül ün mez arını ziyaret gidiyoruz. Ziyaret edeceğiz , duamızı edeceğiz geleceğiz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =