CHP'li belediyelerde işçi kıyımı sürüyor

CHP’li belediyelerdeki  işçi   kıyımı  büyüyor. Adana’nın CHP’li büyükşehir belediye başkanı Zeydan Karalar’ın bin 750 işçinin çıkarılması talimatı vermesinin ardından yüzler

haber7
0

CHP li belediyelerdeki işçi  kıyımı  sürüyor.  Adana  Büyükşehir Belediyesi nde “bankamatik memuru” denilerek işine son verilen ASKİ çalışanlarının görevi başında çekilmiş fotoğrafları , oluşturulmaya çalışılan algıyı yıktı. Zor şartlar altında dişini tırnağına takıp çalışan işçilerin çoğu da görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle kapının önüne konulmuş.

Adana’nın CHP’li büyükşehir belediye başkanı Zeydan Karalar’ın seçim sonrası ilk işi ,  CHP  li olmayan işçilerin işten çıkarılması için çalışma başlatmak oldu. Karalar ın bin 750 işçinin çıkarılması talimatının ardından yüzlerce işçi 28 Haziran’da kendilerine haber dahi verilmeden işten atıldı.

İşlerine son verilen personel bu durumu cep telefonlarına gönderilen bir SMS ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın iletişim hattı “170”ten öğrendi. “Bankamatik memuru” denilerek işten çıkarılan  Adana  Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) personelinin hepsinin zor şartlar altında dişini tırnağına takıp çalıştıkları gerçeği ise oluşturulmaya çalışılan algı operasyonunu yıktı.

TÜM BİRİMİN İŞİNE SON

CHP li  Zeydan Karalar  ın işten çıkardığı belediye personeli yaşadıklarını anlattı. Aladağ da ASKİ dezenfeksiyon biriminde 2017 Aralık ayından bu yana ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =