MİT Başkanı Fidan'dan 'diplomatik istihbarat' vurgusu!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığının 2018 faaliyet raporunda klasik istihbari faaliyetlerin yanı sıra  istihbarat  diplomasisi çalışmalarının da hassasiyetle yürütüldüğü bildirildi.

haber7
0

Başkanlığın internet sitesinde yayımlanan , teşkilatın faaliyetleri ve çalışmalarıyla ilgili bilginin yer almadığı raporda ,  MİT   Başkanı  Hakan  Fidan  ın sunuş yazısı bulunuyor.

Fidan , yazısında , "Sürekli değişim ve gelişim ilkesiyle hareket eden teşkilatımız , mevcut uluslararası sistemin işleyişine ve ihtiyaçlara göre çalışmalarını şekillendirmekte , tehditler karşısında öngörülebilirliği artırmayı , hızlı hareket etmeyi ve doğru bilgiyi zamanında ilgili mercilere ulaştırmayı hedeflemektedir." ifadelerini kullandı.

MİT  Başkanı   Fidan  , içeriden ve dışarıdan gelen tehditlerle mücadele , milli çıkarlar doğrultusunda Türkiye nin bölgesel ve uluslararası görünürlüğüyle etkinliğini artırma amaçlı klasik istihbari faaliyetlerin yanı sıra  istihbarat  diplomasisi çalışmalarının da teşkilat tarafından hassasiyetle yürütüldüğünü vurguladı.

Artan sorumluluklar ve yeni görevlerin aynı zamanda nitelikli personel , yeni donanım ve kapasiteyi zaruri kıldığına dikkati çeken  Fidan  , şunları kaydetti:

"Teşkilatımız , tüm bu çalışmalarını 2018 yılında da bütüncül ve kapsayıcı yaklaşımla , bünyesinde yeni birimler oluşturma , farklı yetenek ve disiplinleri beraber kullanma , kadrosunu , çalışma yöntemlerini , fiziki ve teknik donanımını güncele uyarlama , yeni kabiliyetler geliştirme , kurumlararası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =