Savcı Sayan böyle duyurdu! Ağrı Belediyesinden dini nikah kararı

 Ağrı  Belediye Başkanı  Savcı  Sayan'ın talimatı üzerine evlendirme memurluğunda yeni bir dönem başladı.  Sayan  ,  dini  nikahın belediye bünyesinde kıyılmaya başlandığını duyurdu.

haber7
0

31 Mart yerel seçimlerinde  AK Parti  nin aldığı Ağrı Belediyesi nde  dini   nikah  ve resmi  nikah  birlikte kıyılmaya başlandı. Uygulanma ,  nikah  görüntülerinin paylaşıldığı  Ağrı  Belediyesi ait sosyal medya hesaplarından , "Ağrı Belediyesi nden Yeni Uygulama;  dini  ve Resmi  nikah  Birlikte Kıyılabilecek" diye duyuruldu.

Yeni dönemin ilk  dini  ve resmi nikahı birlikte kıyılan çifti Fatma ve Rojhat oldu. İlk olarak imam tarafından  dini  nikahları kıyılan çiftin resmi nikahı da  Ağrı  Belediye Başkanı Savcı Sayan tarafından kıyıldı.

Çifte hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan  Sayan  , "Bundan sonra  Ağrı  Belediyesi olarak önce  dini   nikah  sonra resmi  nikah  kıyacağız.  dini  ve resmi nikahı ailelerin isteği üzerine birlikte kıyacağız. İsteyen aileler müracaat ettiklerinde belirtecekler.  Ağrı  Belediyesi olarak yapacağımız bu uygulama ile önce  dini  nikahlarını kıyacağız sonra da belediye olarak resmi nikahlarını kıyacağız. Allah hayırlı ve uğurlu etsin" açıklamalarında bulundu.

İMAMLARA NİKAH KIYMA YETKİ VERİLMİŞTİ

2017 de  AK Parti  nin Meclis e sunduğu imamlara  nikah  kıyma yetkisi veren tasarı yasalaşmıştı. Yasaya göre bakanlık il ve ilçe mühtülüklerine evlendirme memurluğu görev ve yetkisi verebiliyor.

Düzenlemeye göre 2015 te ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =