ABD'den Almanya'ya PKK/YPG baskısı: Derhal gönderdin

ABD'nin  Suriye  Özel Temsilcisi  James Jeffrey  , Almanya'dan , Suriye'nin kuzeyine asker göndermelerini beklediklerini söyledi.

haber7
0

Suriye Özel Temsilcisi  James Jeffrey  , Welt am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada , "Alman askerlerinin bizim bir kısım askerlerimizi ikame edebilmelerini istiyoruz" dedi.

Almanya nın , Suriye nin kuzeyindeki siyasi süreç ve  DEAŞ  ile mücadelede aktif bir rolü bulunduğuna dikkati çeken Jeffrey , ancak Almanya dan askeri anlamda daha fazla destek beklediklerini ifade etti.

HAVA DESTEĞİ , LOJİSTİK , EĞİTİM VE TEKNİK YARDIM

Jeffrey , ülkesinin , Anti-DEAŞ koalisyonundaki partnerlerinden , daha fazla görev yapabilecek gönüllüler aradığına işaret ederek , "Almanya nın bu konuda daha fazla şeyler yapacağını umuyoruz" ifadesini kullandı.

Talep edilen askerlerin savaş birliği olmasının temel öncelikleri olmadığını ifade eden Jeffrey , "DEAŞ , en iyi  Suriye  deki yerel güçler ile püskürtülebilir. Ancak hava desteği , lojistik , eğitim ve teknik yardım konularında belirli bir uluslararası güce ihtiyaç var" değerlendirmesinde bulundu.

"SURİYE NİN KUZEYİNİN İSTİKRARI İÇİN"

James Jeffrey , istenen askeri misyonun ,  Suriye  nin kuzeyinin istikrarı için görev yapacağını vurgulayarak , "İstikrar olmazsa  DEAŞ  veya diğer gruplar geri gelirler. Biz  DEAŞ  ı tam olarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =