Hurda parçalarından yaptı! Gören şaşkına dönüyor

Mardin’de meslek lisesinde makine bölümünde okuyan Muzaffer Emir Muratoğlu (17) harçlıklarını biriktirerek aldığı  hurda  parçalar ile 5 vitesli benzinli ilk üstü açık otomobilini yaptı. Gen&ccedi

haber7
0

Mardinli genç Muzaffer Emir Muratoğlu , dedesinin izinden giderek harçlıklarını biriktirip  hurda  parçaları aldı. Aldığı  hurda  parçaları ile otomobil yapmaya karar veren Muratoğlu , 5 vitesli araç yaptı. Yaptığı aracı yakınların gösterip tam not alan Muratoğlu , kendini daha da geliştirerek yerli ve milli üretime katkı sunmak istiyor.

Yaptığı çalışma ile ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Muratoğlu , 6 kardeş olduklarını ve erkek kardeşleri ile birlikte babasının torna kaynak dükkanında destek verdiklerini söyledi. Aşırı sıcaklarda kullanmak için aklına araç üretme fikri geldiğini kaydeden Muratoğlu aracı yapmak için harçlık biriktirmeye başladığını söyledi. Muzaffer Emir Muratoğlu , Ben meslek lisesi makine bölümünde okuyorum. Buna benzer araçları internette ve bazı alışveriş merkezlerinde gördüm. Araştırdım , Türkiye’de yapılan araçlar değil yurt dışında yapılan araçlar. Ben bunu Türkiye’de üretmek istedim. Okulda makine bölümü beni buna itti. Kaza yapmış motosikletin motoru ve  araba  parçalarının hurdasından yaptım. Saatte 90 kilometre hız yapıyor. Hidrolik 5 vites ileri. Freni , kornası hız göstergesi , dikiz aynası var dedi.

Okuldaki arkadaşlarına aracını göstermek istediğini ve trafiğe çıkmak istediğini kaydeden Muratoğlu , Dedem Münur ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =