İş dünyasında ayakta kalmanın kodları

Reklam ve pazarlama  dünyasında  önemli başarılara sahip olan Bülent Yar , akıcı bir dille iş dünyasıyla ilgili önemli anekdotları kaleme aldığı 'Kader Gayrete Aşıktır' adlı kitabını yayımladı.

haber7
0

Bülent Yar , iş dünyasındaki 25 yıllık deneyimini , günümüzün dinamikleriyle süzerek , iş hayatına yeni atılacaklar , iş hayatının şifrelerini çözerek mutlu bir kariyer hedefindekiler ve yeni dünya düzeninde değişime ayak uydurmak isteyen iş uzmanları için  Kader Gayrete Aşıktır  adlı kitabı kaleme aldı.

 

 

Hürriyet Kitap etiketiyle raflardaki yerini alan kitap , iş dünyasıyla ilgili Yar ın deneyimlerini , her dönemde geçerliliğini koruyacak karakteristik konularla okuyucuya aktarıyor.

Kader Gayrete Aşıktır , iş hayatında hedef kitleyi ve hedef kitlenin ortamını anlatabilmek amacıyla yeni dünya düzeninden; VUCA kavramından; X ,Y , Z gibi kuşaklardan bahsediyor. Öğrenmenin insana eşlik ettiği yaşam deneyimi boyunca , harekete geçirecek motivasyon kaynaklarına sahip olması gerektiğini de vurguluyor.

 

 

Bülent Yar kitabında kişinin sahip olması gereken öz güvenin , ölçme ve değerlendirme testleriyle değil , kişinin kendi farkındalığıyla sahip olunabileceğinin altını çiziyor. Yar , iş hayatının atlanması gereken eşiklerini , "Karşınızdaki en önemli bariyer , insanların sizinle ilgili düşüncelerini test etme korkunuzdur. Doğru yolda mıyım , nasıl algılanıyorum soruları büyük engellerdir. Oysa yol sizin yolunuzdur , yürümeniz gereken yol…" sözleriyle anlatıyor.

Bülent Yar a göre teknolojinin hızla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =