GASMEK YKS ve LGS kurslarına yoğun talep

-GASMEK  YKS  VE  LGS  KURSLARI’NA YOĞUN TALEP

haber7
0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gaziantep Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (GASMEK) , eğitimde eşitliği esas alan yaklaşım geliştirdi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) yönelik açılan kurslarla çok sayıda öğrenci sınavlara hazırlandı.  GASMEK  Eğitime Destek Kursları kapsamında 2018-2019 yaz  kurslarına  başvuran 12 bin 750 öğrenciden , 6 bin 500 öğrenci yapılan seviye tespit sınavı sonunda eğitim hakkı kazandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin , “GASMEK , Gaziantep’in gözbebeğidir , Gazi şehrin adeta nazar boncuğu oldu” sözleriyle GASMEK’e verdiği önemi her fırsatta dillendirdi. Gaziantep’in mesleki eğitim seviyesini yükseltmeyi hedefleyen  GASMEK  , binlerce Gaziantepliyi , hem meslek öğretiyor , hem de eğitime destek kursları çerçevesinde  YKS  ve LGS’ye hazırlıyor.

AKSOY: BUGÜNE KADAR 41 BİN 300 ÖĞRENCİ YARARLANDI

Konuyla ilgili bilgi veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Abdullah Aksoy , belediyenin bünyesinde kurulan Gaziantep Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları’nın (GASMEK) 7 Ocak 2015’te faaliyete başladığını hatırlattı

Aksoy , GASMEK’in bugüne kadar Meslek Eğitim Kursları grubunda 30 farklı alanda , 375 branşta , 205 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =