Brezilya'da toplu mezar bulundu!

Güney Amerika ülkesi Brezilya'da ülkenin doğusundaki  Rio de Janeiro  eyaletine bağlı Itaborai şehrinde  toplu   mezar  bulunduğunu bildirildi.

haber7
0

Emniyet kaynakları , asayişin sağlanması için resmi güvenlik güçlerine destek sağlamak için oluşturulan gayrı resmi milis güçlerinin kontrolündeki bölgede bulunan gizli mezardan şimdiye kadar 12 kişinin cesedinin çıkarıldığını açıkladı.

Çoğu bozulmuş haldeki cesetlerin henüz kimlik tespitinin yapılamadığı ve söz konusu kişilerin suça bulaşmış milis gücü mensuplarının kurbanları olduğu ihtimali üzerinde durulduğu belirtildi.

 Eyalet savcılığı , milis güçlerince kaçırılan ve haber alınamayan kişilerin yakınlarına polise başvurmaları çağrısında bulundu.

Bölgede faaliyet gösteren milislerin , geçen yıldan bu yana , işkence ve haraç gibi suçların yanı sıra 50 ye yakın cinayet işlediği tahmin ediliyor. Bu kişilerin faili meçhul cinayete kurban gittikleri ihtimali üzerinde duruluyor.

Güvenlik güçleri hafta başında yaptıkları operasyonlarda söz konusu milis gücüne mensup 43 kişiyi gözaltına almıştı.

Rio de Janeiro eyaletinin yaklaşık dörtte biri bu milis güçlerinin kontrolünde bulunuyor.

SUÇLA MÜCADELEDEN SUÇ ÖRGÜTÜNE DÖNÜŞEN MİLİSLER

Brezilya da , 1990 ların başından itibaren teşkilatlanan , eski polis memurları , itfaiyeciler ve ordu mensuplarından oluşan milis güçlerinin , suçla mücadeledeki etkinliği siyasiler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =