Araba kiralayıp üniversitelilerin kabusu oldular!

 İzmir  karayolunda  otostop  yapan aralarında çok sayıda üniversite öğrencisinin de bulunduğu kişilere farklı zamanlarda otomobillerine alıp , para ve cep telefonlarını gasbeden , uygunsuz görüntülerini çekip , k

haber7
0

İzmir karayolunda  otostop  yapan 20 kişiyi farklı zamanlarda otomobillerine alıp , uygunsuz görüntülerini çekip gasp eden 3 kişi , yakalandı.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü , son günlerde , İzmir-Manisa karayolu ile Turgutlu-İzmir güzergahlarında  otostop  yaparak bindikleri otomobildeki 3 kişi tarafından para ve cep telefonları ile değerli eşyalarının gasbedildiğini ileri süren 4 kişinin şikâyeti üzerine harekete geçti.

Polis , ifadeleri alınan mağdurlardan birinin verdiği plakadan , gaspçıların  kiralık araç  kullandıklarını tespit etti. Ardından otomobilin kiralandığı şirket ile irtibata geçen polis , şüphelilerin Ayhan Z. (19) ,Mehmet B. (25) ile Zinnur G. (27) olduğunu belirledi. 

UYGUNSUZ GÖRÜNTÜYLE TEHDİT

Bunun üzerine , bu kişilerin gasp olaylarını gerçekleştirdiği güzergahlarda önlem alındı. Dün öğle saatlerinde , şüphelilerin Manisa-İzmir karayolunda  otostop  çeken bir kişiyi otomobillerine almaları üzerine polis harekete geçti. Otomobil durdurulup , 3 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin , üniversite öğrencileri , vatani görevini tamamlamış ya da izne çıkmış askerler başta olmak üzere ,  otostop  çeken 20 kişiyi araçlarına alıp , gasbettikleri , ardından da uygunsuz görüntülerini çekip , kendilerini şikayet etmeleri halinde bunları sosyal medyada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =