Reyhanlı'daki patlama ile ilgili korkunç detay!

Reyhanlı'da bomba yüklü otomobil patladı. Hedef , cuma namazındaki vatandaşlardı. Bombanın erken patlamasıyla facianın eşiğinden dönülen olayda , araçtaki 3  Suriyeli  öldü.

haber7
0

Hatay  Reyhanlı  da dün saat 13.00 sıralarında , kaymakamlık binasına 700 metre uzaklıkta , seyir halindeki otomobilde  patlama  meydana geldi. Polisler çevre güvenliği alırken , itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Otomobilin içindeki 3 Suriyeli yanarak öldü. 

Yaralanan bir kişi de hastanede öldü. Patlamada otomobilin motorunun ise 60 metre uzaklığa fırladığı tespit edildi. Ölen Suriyelilerin hedefi nin , patlamanın meydana geldiği yerin 50 metre uzağındaki Fatih Sultan Mehmet Camii nde cuma namazından çıkanlar olduğu iddia edildi. 

İKİNCİ ŞÜPHELİ ARAÇ ARANIYOR 

Patlamanın namaz kılınırken , camiye uzak bir noktada meydana gelmesiyle facianın eşinden dönüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , patlamaya ilişkin , "Üçü de geçici koruma kapsamında geçici kimliğiyle beraber Türkiye de yaşayan Suriyeliler. Araç seyir halindeyken patladı. Yani ya içerisindeki EYP nin zaman ayarı ya da başka bir dış etkenle iç etkenden kaynaklanmıştır." dedi.

Suriyelilere ait otomobilde geçici Türk plakası takılı olduğu anlaşıldı. Olayla bağlantılı ve bombalı olduğu ileri sürülen Suriye plakalı ikinci bir otomobil de aranıyor.

HATAY SÜRECİ 5 TEMMUZ DA BAŞLAMIŞTI

5 Temmuz 1938 günü , Fransızlar ın  Hatay  da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =