Kayseri'de tahıl ekili alan küle döndü

Kayseri'nin  İncesu  ilçesinde ,  tahıl   ekili  alanda bilinmeyen nedenle çıkan yangında yaklaşık bin 500 dekar arazi  küle  döndü.

haber7
0

İncesu ilçesi Süksün Mahallesi nde  tahıl   ekili  alanda saat 16.30 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle  yangın  çıktı.

 

 

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen  yangın  , yaklaşık bin 500 dekar araziye yayıldı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Olay yerine gelen itfaiye , mahallelini de yardımıyla yangını 2 saat süren çalışmayla kontrol altına aldı. İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin de , yangının çıktığı alanda incelemede bulundu.

Şahin , "İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personelleri tarafından en kısa sürede hasar tespit çalışmaları yapılacaktır.

 

 

Yangında  ekili  ürünleri zarar gören tüm çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tüm halkımızı  yangın  riski çok yüksek olan bu günlerde hububat  ekili  alanlarda ateş yakmamaları ve gelişigüzel sigara izmariti atmamaları konusunda hassas olmaya davet ediyoruz" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =