HDP'li belediye şehit yakınlarını '29' koduyla işten çıkarıyor!

Mardin'de HDP'li Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından 31 Mart'taki seçimlerden bu yana 11’i  şehit  yakını 300'e yakın işçinin iş akdinin sona erdirildiği öne sürüldü.

haber7
0

Ahmet Türk ün Büyükşehir  belediye  Başkanı seçilmesinden sonra , Mardin Büyükşehir Belediyesi ve belediyeye bağlı MARSU Genel Müdürlüğünde temizlik personeli , şoför , ziraat teknikeri , mimar , psikolog ve inşaat mühendisi gibi çeşitli görevlerde bulunan , aralarında  şehit  yakını ve gazilerin de bulunduğu 300 e yakın kişinin  işten  çıkarıldığı öne sürüldü.

"29"  koduyla  İŞTEN ÇIKARIYORLAR

PKK’lı teröristlerin 1993 yılında Yalım köyüne bağlı Hamzabey mezrasında gerçekleştirdiği , 4’ü çocuk 7 kişinin katledildiği saldırıda  yakınlarını  kaybeden Şeyhdavut Gökoğlu , yaptığı açıklamada , 2 gün önce kendisinin de bulunduğu 6 işçinin , iş sözleşmesinin ahlak ve iyi niyet hallerine aykırılık nedeniyle feshedilmesi olan "29"  koduyla   işten  atıldığını , bu nedenle işsizlik maaşı hak kazanamadığını , tazminat talep edemediğini savundu.

"GEREKÇE GÖSTERMEDEN İŞTEN ÇIKARDILAR"

Gökoğlu , seçimin ardından kendilerine baskı uygulandığını , son olarak da 2 gün önce de gerekçe gösterilmeksizin işlerine son verildiğini ,  işten  çıkarılma gerekçesinin kendisine tebliğ edilmediğini iddia etti.

"Ailemizde  şehit  de gazi de bulunmaktadır. Hep milletimizin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =