Orta Asya'nın en yüksek gökdelenini Türk şirketi yapacak

 Türk   şirketi  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 215 metre yüksekliğinde 50 katlı gökdelen inşa edecek.

haber7
0

Orta Asya’nın en yüksek gökdelenini Türk  şirketi  inşa edecek. İnşaatı tamamlandığında 215 metre yüksekliğinde olacak 50 katlı gökdelen , Türk Özgüven  şirketi  tarafından Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te inşa edilecek. Türk  şirketi  tarafından inşa edilecek projenin maliyeti 150 milyon dolar civarında olması bekleniyor.

İnşaat tamamlandığında , Kazakistan’ın başkenti Astana’daki 201 metre yüksekliğindeki gökdeleni geride bırakarak ,  Orta  Asya’nın en yüksek binası olacak.

Taşkent’in merkezinde kurulacak “Tashkent City” Uluslararası İş Merkezi bünyesinde kurulacak söz konusu projenin tanıtımı düzenlendi. Tanıtımda Özbekistan’ın Murad Buildings şirketinin yatırımıyla Türk Özgüven  şirketi  tarafından inşa edilecek proje hakkında bilgi verildi. İnşa edilecek proje ile ilgili detaylar ve tasarıların yer aldığı kısa bir film gösterildi.

Toplantıda konuşan Murad Buildings  şirketi  Başkanı Murad Nazarov , projenin hayata geçirilmesi için ABD , Avrupa ve  Asya  ülkelerinden 100’e yakın şirket ile iş görüşmeleri yaptıklarını kaydederek , bu görüşmelerin ardından , bu gökdelenin inşaatı için Türk Özgüven şirketini seçtiklerini belirtti. Nazarov , 1 ,5 hektarlık alana kurulacak projenin bir çok açıdan  Özbekistan  da bir ilk olacağını ifade ederken , projenin tahmini tutarının 150 milyon dolar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =