Yedi bölge daha 'kesin korunacak hassas alan' ilan edildi

Adana , Bitlis , Hakkari , Mersin ve Van'daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı yerler "kesin  korunacak   hassas  alan" olarak tescil ve  ilan  edildi.

haber7
0

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları  Resmi Gazete  de yayımlandı.

Kararlarda Adana , Bitlis , Hakkari , Mersin ve Van daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı yerlerin harita ve krokileri ile sınır ve koordinatları yer aldı.

Buna göre , Adana nın Karataş ve Yumurtalık ilçeleri sınırları içinde bulunan Yumurtalık Lagünü , Mersin in Gülnar ilçesindeki Ilısu Şelalesi , Van ın Tuşba ilçesinde bulunan Çarpanak ve Adır adaları ile Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası nın "kesin  korunacak   hassas  alan" olarak tescil ve  ilan  edilmesi kararlaştırıldı.

Bitlis in Adilcevaz ilçesinde bulunan Aygır Gölü ile Hakkari nin Yüksekova ilçesinde bulunan Cilo Sat Buzulları nın , potansiyel doğal sit alanı kapsamına giren alanları "kesin  korunacak   hassas  alan" olarak tescil edildi.

Öte yandan , Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul un Pendik ilçesi Kurtköy Mahallesi nde bulunan Teknoloji Geliştirme Bölgesi nin (Teknopark İstanbul-2) sınır ve koordinatları değiştirildi. Yeni koordinat ve krokiler  Resmi Gazete  de yayımlandı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =