Gıdalar üzerinde yapılan araştırmalarda bazı besinlerin insan psikolojisini olumsuz etkilediği ortaya çıkarıldı.  Uzmanlar  özellikle stres , depresyon ve yorgunluğa neden olan  besinler  hakkında uyarıda bulundu. Beyindeki sinir

haber7
0

ABD li profesörler bu konuda bir takım araştırmalar yaparak ruhsal bunalımlara neden olan durumları ortaya çıkardı. Bu listede ilk sırayı beslenme aldı. Metropol hayatta sürekli işe yetişme , hava kirliliği gibi durumlar kişinin kendine bakmasını engeller. Uzun süreli çalışanlar ve sorumluluk altında olan kişiler yemeğe vakit ayırmadıklarından ayak üstü atıştırmalar ya da hazır ürünleri tüketmeye meyilli olur. Gün içerisinde vitamin ve mineral eksikliğini gideren  besinler  tüketemeyen , uykusuzluk çeken bu kişilerde psikolojik rahatsızlıklar kendini göstermeye başlar. Bunların başında da stres ve depresyon gelir. Sosyal çevreden kopma gibi durumlar yaşanır.  Uzmanlar  bu kişilerin durumlarının artması halinde intihara bile neden olabileceğini vurguluyor.

 

 

UZMANLAR UYARDI! BU BESİNLER PSİKOLOJİYİ BOZUYOR...

 

 

- Hemen hemen herkesin bildiği besin trans yağlardır. Bu yağlar uzun işlemlerden geçirilir. Doymuş yağ çeşitleri arasındadır. Vücuda  besinler  aracılığı ile giren trans yağ çözülümü zor olduğundan damar tıkanıklığına , kötü kolesterolün yükselmesine ve seratonin hormonunun azalmasına neden olur. Bu yağlar genellikle dışarıdaki patates kızartmalarında ve hazır gıdalara konulur.

- ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =