Batı Akdeniz'den 6 ayda 921 milyon dolarlık ihracat

 Batı   Akdeniz  İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar , yılın ilk yarısında  Batı  Akdeniz'den  921   milyon  455 bin 278  dolarlık  ihracatın gerçekleştiğini açıkladı.

haber7
0

Bahar , yaptığı yazılı açıklamada , bölgede sadece haziranda gerçekleşen ihracatın , 129  milyon  552 bin 975 dolara ulaştığını belirtti.

En fazla ihracatı 1 Ocak-30 Haziran arasında yaş meyve sebze , ikinci en fazla ihracatı ise maden sektörünün gerçekleştirdiğini aktaran Bahar , şunları kaydetti:

"Antalya , Burdur ve Isparta illerini kapsayan  Batı   Akdeniz  den yılın ilk yarısında  921   milyon  455 bin 278  dolarlık   ihracat  gerçekleşti. Bölge ihracatının lokomotifi durumundaki bu iki sektörün ihracatı , yarım milyar dolara yaklaştı. Demir ve demir dışı metaller sektörü , en fazla  ihracat  gerçekleştiren ilk 5 sektör arasında , yüzde 65 oranındaki  ihracat  artışıyla ihracatını en fazla artıran sektör oldu."

Bahar ,  Batı   Akdeniz  den en fazla ihracatın geçmiş yıllardaki gibi Çin Halk Cumhuriyeti ne gerçekleştiğini bildirdi.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =