Noel Eram Yalısı olarak da bilinen İstanbul Boğazı'ndaki en değerli yalılarından Çengelköy'deki Tarihi Kuleli Yalısı  satışa  çıkarıldı.  190   milyon  lira değer biçilen yalıda , 14 oda ve 4 salon bulunuyor.

haber7
0

İstanbul Boğazı’nın  incisi  600 yalıdan biri olan Tarihi Kuleli Yalısı yeni sahiplerini bekliyor. 1800’lü yılların sonunda yapılan ve bir hafta önce  190   milyon   liraya   satışa  çıkarılan 2’nci dereceden tarihi eser olan yalı 723 metrekare arsa içerisinde yer alıyor. 14 oda ve 4 salonun yer aldığı yalının 2 yüzme havuzu ve 3 araçlık kapalı ve açık otoparkı var. Yalı , 50 yıl sonra ailenin sığamaması gerekçesiyle satılıyor.

"YILLAR SONRA İLK KEZ SATIŞA ÇIKTI"   Şu anda içinde yaşayan ailenin yalıyı 1970’lı yıllarda satın aldığını belirten Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş , "Aslına uygun bir şekilde restore edildi. Yalıyı satın alan aile 1974 yılından beri burada oturuyor. Hem deniz hem de yol yalısını aynı fiyata satıyoruz. Toplamda 900 metrekare kapalı alanımız var. 723 metrekarelik arsada deniz ve yol yalısı olmak üzere iki adet yalı yer alıyor. Yıllar sonra ilk kez  satışa  çıktı" dedi.  AİLE YALIYA SIĞAMADIĞI İÇİN SATIYOR   Kırmızıtaş , "Aile kalabalık olduğu için sığamıyorlar o yüzden satılmasına karar verdiler. Yalının ilk sahibi 94 yaşında hala burada yaşıyor. Çok değerli ve saygın bir iş insanıdır. Yalının iskelesi var , rıhtımın uzunluğu 24 metre" diye konuştu.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =