Kuşun yuva yaptığı kamyon seferden çekildi

Bingöl’de motor bölümünde  Kuşun   yuva   yaptığı  yol inşaatında kullanılan kamyonun yavrular kuluçkadan çıkıp uçuncuya kadar çalıştırılmamasına karar verildi.

haber7
0

Bingöl de , motor bölümünde  Kuşun   yuva   yaptığı  yol inşaatında kullanılan  kamyon  , yavrular kuluçkadan çıkıp uçuncaya kadar  seferden  çekildi.

 

Bingöl-Erzurum kara yolu 35. kilometre Çobantaşı köyü mevkisinde bölünmüş yol çalışmalarını sürdüren firmaya ait bir kamyonun motor bölümünde  Kuşun   yuva  yaptığını fark eden işçiler , durumu firma yetkililerine bildirdi.

Duyarlılık gösteren firma yetkilileri , hafriyat taşımada kullanılan kamyonun yavrular kuluçkadan çıkıp uçuncaya kadar  seferden  çekilmesine karar verdi.

 

 

Çobantaşı köyündeki şantiyede tamircilik yapan İlyas Varol (32) , kamyonun üzerinde sürekli iki  Kuşun  uçması üzerine yaptıkları aramada , içinde 6 yumurta bulunan yuvayı gördüklerini belirtti.

Kuş ve yuvadaki yumurtaların zarar görmemesi için kimseyi kamyona yaklaştırmadığını anlatan Varol , şöyle dedi: "Yaklaşık 20 gün önce  kamyon  çalışırken etrafında bir  kuş  dolaşıyordu.  kamyon  nereye giderse  kuş  onu takip etmeye başladı. Biz de merak ettik , kamyonu atölyeye çektik baktık ,  kuş  yuvası gördük. Motor şasesinin içine  kuş   yuva  yapmış ve 6 yumurta içinde var. Şefimizin talimatıyla kamyonu çalıştırmamaya karar verdik. Bu  kuş  yavru yapana , uçup gidene kadar kamyonu çalıştırmayacağız." Kamyonun çalıştırılmamasının ayda yaklaşık 15 bin lira ek maliyete neden olduğu , firma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =