Yeni otel yatırımları ile 2 bin 397 ek istihdam sağlanacak

 Konaklama  yatırımlarında yılın ilk 4 ayında proje sayısı azalırken , toplam yatırım tutarı TL bazında arttı. Antalya , İstanbul ve Muğla , en fazla yatırım talebi gören ilk üç il oldu.

haber7
0

Konaklama yatırımlarında proje sayısı azalırken , toplam yatırım tutarı TL bazında arttı. Antalya ve İstanbul dan sonra son iki yılın en hızlı büyüyen illerinden biri olan Trabzon da yatırım iştahı dindi. Karadeniz Bölgesine yapılan yatırımlar da yavaşladı.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) , bu yılın ilk 4 ayında Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Yatırım Teşvik Belgelerine ilişkin verileri il bazında araştırdı. Buna göre , Ocak-Nisan 2019 döneminde ülke genelinde toplamda 16 şehirde 41  Yeni   otel  projesi teşvik belgesi aldı. En bazla yatırım teşviği sıralamasında son iki yıldır Antalya ve İstanbul dan sonra üçüncü sırada yer alan Trabzon da bu yıl 4 ayda hiç başvuru olmaması dikkat çekti. Geçen yılın aynı döneminde Trabzon da 4  otel  projesi için başvuru yapılmıştı. Tüm Karadeniz Bölgesi genelinde geçen yıl aynı döneminde 11 proje için başvuru yapılırken , bu yılki sayı 5 te kaldı. Proje sayısı açısından en fazla  otel  yatırımı yapılacak iller sıralamasında Antalya 10  otel  ile yine ilk sıraya otururken , İstanbul 8  otel  ile ikinci , Muğla 6  otel  ile üçüncü sırada yer aldı.

"ANADOLU ŞEHİRLERİNDE YATIRIM ARTIŞI SEVİNDİRİCİ"

TÜROB , daha önce yaptığı açıklamalarda Ortadoğu kökenli turist talebindeki dönemsel artış sonrasında Karadeniz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =