Zehirli karpuz nasıl anlaşılır? Karpuzu suya koyun ve bekletin...

Yaz aylarında sıkça tüketilen  karpuz  sağlık açısından da oldukça faydalı bir meyvedir. Fakat  karpuz  seçiminde belirtiler hususlara dikkat etmemeniz durumunda zehirlenmelere kadar giden sağlık sorunuyla karşı kar

haber7
0

Zehirli  karpuz  ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. C vitamini ve antioksidan açısından oldukça zengin olan  Karpuzu  alırken dikkatli ve seçici olmak çok önemli. Karpuzun yetiştirilme aşamasında azotlu gübrelerin yanlış kullanımı , meyvedeki nitrat seviyesini yükseltebilir. Aşırı miktarda nitrat alımı ise vücutta toksik olarak birikebilir ve bu da zehirlenmeye neden olabilir. Peki bu aşamada satın alacağınız karpuzun  Zehirli  olup , olmadığını  nasıl  anlarsınız.  Zehirli   karpuz  sağlık açısından ne gibi sorunlar oluşturabilir. İşte  Zehirli   Karpuzu  anlamanın 5 kolay yolu.

ZEHİRLİ KARPUZUN BELİRTİLERİ

Eğer  karpuz  yedikten en az 2 saat sonra şu belirtileri görüyorsanız nitrat zehirlenmesi yaşıyor olabilirsiniz , hemen doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

- Mide bulantısıKusma , şiddetli ishalBaş dönmesi , baş ağrısıMide kramplarıAteş basması

ZEHİRLİ  karpuz  NASIL ANLAŞILIR?

1.  Karpuzu  kesmeden satın almamaya dikkat edin. Eğer kabuğunun iç kısmı sarıysa almamalısınız. Kabuk kısmının beyaz olması gerekir , en sağlıklı olanı budur.

2. Bazı insanlar karpuzun içerisinde yer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =