Fırsatçılar hazine arazilerinde yakalandı

İmar Barışı'nda başvuru süresi sona erdi. Antalya'da müfettişler , özellikle denize yakın  hazine   arazilerinde  hak sahibi olmak için 1 Ocak 2018 sonrasında yapıldığı tespit edilen 105 Yapı Kayıt Belgesi'ni

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nın , kamuoyunda İmar Barışı olarak bilinen , 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen  Yapı Kayıt Belgesi  verilmesine ilişkin düzenlemesiyle ilgili başvurular 15 Haziran 2019 da sona erdi. 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan yapılar için verilen  Yapı Kayıt Belgesi  ile ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıların kayıt altına alınması amaçlanan uygulamada , 30 Haziran da sona ermesi planlanan ödeme süresi , 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

FIRSATÇILARIN GÖZÜ ÖZELLİKLE SAHİLDE

1 Ocak 2018 tarihinden sonra inşa edilen yapılar için geçerli olmayacak  Yapı Kayıt Belgesi  ile ilgili Karadeniz den Kapadokya ya , İstanbul dan Antalya ya birçok kentte , düzenlemeyi kötü niyetli kullanmaya çalışan fırsatçılar ortaya çıktı.

Gazipaşa dan Kaş a 640 kilometre sahiliyle dünyanın en gözde kentlerinden biri olan Antalya da ,  imar barışı  fırsatçılarının 1 Ocak 2018 den sonra özellikle  hazine  arazilerine  kaçak yapı  yaptıkları tespit edildi.

105 BELGE İPTAL EDİLDİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri , 1 Ocak 2018 den sonra inşa edilen kaçak yapılar için özellikle  hazine  arazilerinin seçildiğine dikkat çekerek , fırsatçıların hem  hazine  arazisini satın alma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =