Yeni kimlikler kredi kartı oluyor

Elektronik kimlikleri doğrulayan cihazlar ve e-İmza sayesinde vatandaş ,  kimlik  kartlarıyla alışveriş , para transferi ve  kredi  kullanımına kadar pek çok işlemi banka ya da  kredi  kartına ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilecek

haber7
0

Yeni  kimlik  duyurusuyla birlikte milyonlarca kişi başvurularını tamamladı ve bugüne dek 40 milyon vatandaş çipli kimliklerin sahibi oldu. Kurumlar da elektronik  kimlik  doğrulama sistemine geçmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin onaylı ilk mobil kart erişim cihazı biOnay’ın Kurucu Ortağı Ümit Yaşar Usta , bankaların uzaktan  kimlik  doğrulama yapabildiği her noktada kimliklerin para transferi veya  kredi  işlemleri için kullanılabileceğini belirtti.

Orta vadede her vatandaşın cebinde olan  kimlik  kartlarının diğer tüm kartların yerini alacağını söyleyen Usta “Bankalar müşterileri olmayan vatandaşlara dahi uzaktan  kimlik  doğrulanabilen her noktada para transferi veya  kredi  kullanımı gibi uygulamalar sunabilir. Müşteriler , alışveriş esnasında herhangi bir bankanın sunduğu avantajlı ödeme koşulları içeren bir  kredi  teklifi varsa  kimlik  doğrulama ve anlık e-İmza kullanımı sayesinde  kredi  çekebilecek. Kimlikle ödeme sistemi , bankaların  Yeni  müşteri kazanabilmesinin önünü açan güvenli ve yasal bir çözüm. Yani her üye iş yeri , bankaların bir şubesi gibi olacak” dedi.

80 milyonun  kimlik   kartı  olacağı için kimlikle ödeme sisteminin vatandaşın finansal özgürlüğüne de katkı sağlayacağını belirten Usta şunları kaydetti: Kimlik kartının yetkili kurum tarafından verilip verilmediğini , kişiye ait olup ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =