Trump: Ben teröristlerin Harvard'ı diyorum

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , Afganistan'daki Amerikan askerlerini çekmek istediğini , ancak güçlü bir istihbarat ağı bırakmadan bu ülkeden çekilmesinin sonuçlarının kötü olacağını düş

haber7
0

Amerikan Fox News kanalına bir mülakat veren  ABD  Başkanı Trump , Afganistan daki Amerikan askerlerini çekme planı konusunda önlerinde birçok sorun lduğunu söyledi.

Daha önce de olduğu gibi bir kez daha Afganistan daki  ABD  askerlerini çekmeyi düşündüğünü kaydeden  Trump  , "Askerlerimizi çekmeyi istiyorum ama (çekilmeden önce) orada çok güçlü bir istihbarat bırakırım." dedi.

"Orada saklanacak çok yer var. Adeta teröristler için bir laboratuvar.  Ben  teröristlerin  Harvard  ı diyorum." ifadelerini kullanan  Trump  , Afganistan ı yeterli hazırlık yapmadan terk etmeleri durumunda , ülkede "terör unsurlarının" güçlenip  ABD  ye saldırı için bir zemin olabileceğinden endişe ettiklerini söyledi.

AFGANİSTAN BARIŞ SÜRECİ

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü , halen ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor.

Hükümetin , geçen yıllarda defalarca Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için çaba sarf etmesi ve bu kapsamda Barış Konseyi kurmasına rağmen henüz bir sonuca ulaşılamadı.

Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların , Katar ın başkenti Doha da , Haziran 2013 te yapılması planlanıyordu ancak Taliban ın ofise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =