Suriyelilere plaj yasağı hakkında belediye kararını verdi

Antalya'nın  Gazipaşa  ilçesinde  belediye  meclisi tarafından haziran ayı toplantısında Suriyelilerin plajlara alınmamasıyla ilgili oy çokluğuyla kabul edilen ve ardından meclise iade edilen karar , temmuz ayı meclis toplantısı

haber7
0

Gazipaşa  belediye  Meclisi temmuz ayı toplantısında , ilçede yaşayan Suriyelilerin plajlara alınmaması yönündeki geçen ay alınan karar ,  belediye  Başkanı  Mehmet Ali Yılmaz  tarafından iade edilmesi nedeniyle tekrar görüşüldü.

"KARARI BİZ DE REDDETTİK"

Toplantıda konuşan CHP li  belediye  Meclis Üyesi Onur Demir ,  belediye  Başkanı Yılmaz ın sunduğu gerekçeler nedeniyle haziran ayında alınan Suriyelilerin plajlara alınmaması  kararını  kendilerinin de reddettiklerini açıkladı.

İYİ Parti grubu adına konuşan Mehmet Yüksel ise geçen ay alınan kararla Türkiye gündemine geldiklerini ve böyle bir konuyla ülke gündemine geldikleri için İYİ Parti olarak gurur duyduklarını söyledi.

Yüksel , "Antalya bölgesi turizm kenti olduğu için Suriyelilerin bu bölgeye girmesi yasaktır. Ayrıca Suriyelilerin , Suriye nin kuzeyinde boşalttığı topraklarda bugün PYD var. Bu da  Suriyeliler  o bölgeyi boşalttığı için olmuştur. Hiçbir millet kendi milletinin içine başıboş insanları almaz. İYİ Parti grubu olarak biz bu kararımızın arkasındayız." diye konuştu.

CHP Lİ ÜYELER KARARINI DEĞİŞTİRİNCE ÖNERGE REDDEDİLDİ

Konuşmaların ardından yapılan oylamada , önerge  CHP  li üyelerin kararını değiştirmesi sonucu oy çokluğuyla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =