Sınırda tanımlayamayan uçan cisim!

Güney Kore ,  Kuzey Kore  ile sınırındaki Askerden Arındırılmış Bölge'de (DMZ) radarda "tanımlanamayan  uçan   cisim  tespit edildiğini" bildirdi.

haber7
0

Güney Kore ordusundan yapılan açıklamada ,  DMZ  yi takip eden radarlarda "tanımlanamayan bir cismin uçuş izlerinin tespit edildiği" belirtildi.

 

 

Açıklamada uçan cismin niteliğine dair bilgi verilmedi.

Dünyanın ağır silahlarla en fazla korunan sınırı  DMZ  de geçmişte taraflar zaman zaman karşılıklı ateş açıyordu. Ancak son dönemde Koreler arası diyalog ve barışa yönelik diplomatik çabalar sonucu bölgedeki gerilim düşmüştü. 

 

 

ABD Başkanı Donald  Trump  ile  Kuzey Kore  lideri  Kim Jong-un  dün Kuzey ve  Güney Kore  arasındaki  DMZ  de buluşmuştu. İki lider burada bulunan "Özgürlük Evi"nde 50 dakika görüşmüştü.  Trump  , görüşmenin ardından Kuzey Kore tarafına geçerek bu ülke topraklarına adım atan ilk ABD başkanı olmuştu.

Kuzey Kore lideri Kim daha önce de 26 Nisan da  Güney Kore  Devlet Başkanı Moon Jae-in ile  DMZ  de bir araya gelmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =