Vali sosyal medyadan paylaştı! Rekora doymuyor

Antalya'ya 29 Haziran Cumartesi , hava yoluyla 90 bin 889 turist geldi. Bu rakamla kentte tüm zamanların gün rekoru kırıldı. Haziran ayında ise üçüncü 'gün rekoru' kırılmış oldu.

haber7
0

Türkiye nin en önemli döviz girdisi kaynaklarından  turizm  sektöründe , dünyanın en çok turist ağırlayan üçüncü kenti konumundaki  Antalya  , 2019 yılının ilk aylarından bu yana kırdığı rekorlara yenisini ekledi.

 

 

Geçen yıl 13 milyon 642 bin turistle tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşan kentte , bu yıl sonuna kadar toplamda 16 milyon yabancı turist hedefleniyor.

Tüm zamanların gün rekoru

 

 

Antalya turizmi , 29 Haziran da yeni bir  rekor  kırdı.  Vali  Münir Karaloğlu ,  sosyal  medya hesaplarından Allah huzurumuzu bereketimizi daim etsin ifadesiyle yaptığı paylaşımda , 29 Haziran Cumartesi günü  Antalya  ya hava yoluyla gelen turist sayısının 90 bin 889 kişi olduğunu belirterek , bu rakamın tüm zamanların gün rekoru olduğunu açıkladı.

Bu rekorla birlikte haziran ayında kırılan gün rekoru üçüncü kez kırılmış oldu. 8 Haziran da 85 bin 205 ve 22 Haziran da 86 bin 308 turist , bundan önceki gün rekorlarıydı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =