Japonya'dan Trump'a özel sunum: Tek tek çizdiler, haritada gösterdiler

 G20  Liderler Zirvesi'nde ikili görüşme gerçekleştiren  ABD  Başkanı Donald  Trump  ile  Japonya  Başbakanı Şinzo Abe'nin toplantısında bir detay gözlere çarptı. Japonya'nın daha anlaşılır olması i&ccedi

haber7
0

Japonya nın  Osaka  şehrinde gerçekleştirilen  G20  Liderler Zirvesi nde görüşen  Japonya  Başbakanı Şinzo Abe ve  ABD  Başkanı Donald  Trump  ın en önemli gündem maddesi ticari ilişkilerde oluşabilecek olan dengesizliklerdi.

 

 

TRUMP İLE NASIL ANLAŞILACAĞINI ÇÖZDÜLER

New York Times in Beyaz Saray muhabir şefi  Peter Baker  sosyal medya hesabında bir harita fotoğrafı paylaştı ve şöyle yazdı: "Dünyanın dört bir yanındaki devletler gibi  Japonya  da  Trump  ile nasıl anlaşılacağını çözdü. Abe ,  Japonya  nın  ABD  de gerçekleştirdiği yaptırımlar ile ilgili bir tabloyu  Trump  ile paylaştı."

 

 

Başlığında "Japonya nın sadece bir ayda yaptığı 5 yatırım" yazan grafik , büyük kırmızı harflerle yazılmış ve  Trump  ın anlaması için düzenlenmiş. Bu durum diğer dünya devletlerine  Trump  ile nasıl müzakere edilebileceğini gösterir nitelikte; altı çizili kelimeler , büyük puntolar ve görsel destek.

İŞE YARADI

Trump ın Abe ile gerçekleştirdiği ikili görüşme sonrasındaki basın açıklamasında ise "Pek çok otomobil şirketini ülkemize gönderdiğiniz için teşekkür ederim , birçok fabrika inşa ediyorlar" demesi bu taktiğin işe yaradığını gösterir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =