İstanbul Aydın Üniversitesi'nde 14'üncü mezuniyet coşkusu

 İstanbul   Aydın   Üniversitesi  (İAÜ) 2018-2019 Akademik Yılı  mezuniyet  Töreni , büyük bir coşkuyla kutlandı. Üniversite , 14’üncü dönem mezunlarını iş hayatına uğurladı. Törende konuşan İA&

haber7
0

Kurulduğu 2003 yılından bu yana Türkiye ekonomisi için nitelikli insan gücü yetiştiren  İstanbul   Aydın  Üniversitesi (İAÜ) 14 üncü dönem mezunlarını uğurladı.

29 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleşen  mezuniyet  töreninde , İAÜ bünyesindeki toplam 180 den fazla bölüm ve programda eğitim alan 8 binden fazla öğrenci diplomalarını alarak , lisans ve önlisans mezunu sıfatıyla Türkiye nin ekonomik kalkınmasına katma değer sağlamak üzere çalışma hayatına adım attı.

“Zamanı yakalamak zorundayız” Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa  Aydın  , bilginin ve teknolojinin önemine dikkat çekerek , “Bilgiden , akıldan , teknolojiden başka bir çarenin olmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Dünya sorunlarını çözmek için başka çaremiz yok. Başka ülkelerin dayattığı bilimsel çözümlerin yerine kendi çözümlerimizi üretme vaktimiz geldi. Zamanı yakalamak zorundayız. Aksi takdirde zamanı yönetenler , bilgiye şekil verenler bizi de yönetirler. Bu nedenle burada verdiğimiz eğitim çok önemli. Burada eğitim alan kendi evladımız gibi kabul ettiğimiz öğrencilerimiz ülkelerini en iyi şekilde temsil edeceklerdir” şeklinde konuştu.

“Bilgi güçtür , onu iyi kullanın”  Doç. Dr.  Aydın  konuşmasında , “Değerli mezunlarımız , sizi tozpembe bir dünyaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =