Muğla'daki orman yangını söndürüldü

Muğla'da dün makilik alanda çıkan ve büyüyen  yangını  söndürme çalışmaları aralıksız sürdürüldü. 15 arazöz , 10 itfaiye aracı , su tankerleri ve 3 helikopterle müdahale edile

haber7
0

Muğla nın Datça ilçesindeki makilik alanda dün öğleden sonra çıkan  yangın  söndürüldü.

Palamutbükü Verici Tepesi mevkisindeki makilik alanda dün başlayan ve kontrol altına alınmasına rağmen yeniden yayılan  orman  yangınını söndürme çalışmaları sabah saatlerine kadar devam etti.

Söndürme çalışmalarına 15 arazöz , 10 itfaiye aracı , su tankerleri ,  Muğla  Büyükşehir Belediyesi ve Datça Belediyesi itfaiyeleri ile  orman  Bölge Müdürlüğünden 150 ye yakın işçi katıldı. Havanın aydınlanmasıyla 3  yangın  söndürme helikopteri de ekiplere havadan destek verdi. 

Arazinin sarp ve rüzgarın etkili olması nedeniyle ekipler alevlere müdahalede güçlük çekti.

Palamutbükü Camisi nden , söndürme çalışmalarına yardımcı olunması için yapılan anonsun ardından bölge sakinleri de çalışmalara destek verdi.

Yoğun müdahale sonucu  yangın  söndürüldü ve soğutma çalışmalarına başlandı.  

Yangında yaklaşık 5 hektar makilik alanın zarar gördüğü belirtildi.

Öte yandan , yangının neden olduğu zararın boyutu drone ile çekilen görüntülerle ortaya çıktı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =