Patentli yerli tıbbi cihaz sayısı 100'ün üzerinde

Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Dinç ,  yerli  üretimin önemini vurgulayarak , şu an 100’ün  üzerinde  Türk  Patentli   tıbbi  ürün olduğunu söyledi.

haber7
0

Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Dinç ,  yerli  üretimin önemini vurgulayarak , şu an  100  ün üzerinde Türk  Patentli   tıbbi  ürün olduğunu söyledi.

Sağlık Federasyonu tarafından Türkiye de üretilen  tıbbi  cihazların tanıtılması ve 2023 sağlık hedefleri doğrultusunda  tıbbi   cihaz  piyasasının yol haritasının belirlenmesi amacıyla “Strateji , Eğitim ve Ürün Lansman Toplantısı” düzenlendi.

Düzenlenen toplantıda , Türkiye de üretilen ve üretilmesi planlanan  tıbbi  cihazlar için ihtiyaç duyulan ham madde ve diğer ihtiyaçların tedariki , devlet ile üreticiler arasındaki işbirliği ve destek programlarının geliştirilmesi , ürün tedarik zincirinin oluşturulması , faaliyette olan kamu hastanelerinin ihtiyaçlarının karşılanması ile ilgili izlenilecek stratejilerin planlanması konuları ele alındı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Dinç  , Türkiye de birçok  tıbbi  cihazın Amerikan ve Japon kalitelerinin üzerinde üretildiğini belirterek , Türkiye de bu işi yapan çok kaliteli firmalar olduğunu kaydetti.

Şu an  100  ün üzerinde Türk  Patentli   tıbbi  ürün olduğunu vurgulayan Dinç , “Atalarımız daha önce tıbba yön veriyordu , bizler de İbn-i Sinaların torunları olarak çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bizim hedefimiz üretmek , ortaya koyabilmek” diye konuştu.

Öte yandan Dinç , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =